Süper Dj- Doğancan Özadlı

dogancanc

Süper DJ'de DOĞANCAN ÖZADLI Kalbimin Not Defteri'nde Mehmet Gürsöz'ün sorularıyla karşılaşıyor. Ayrıntılar için tıklayınız.

buton3

Ünlü Kalpler - Özgün

ozgun

Özgün Kalbimin Not Defteri'nde Mehmet GÜRSÖZ'ün sorularına cevap veriyor. Röportajın tamamı için tıklayınız.

buton1

Konuk Yazar-Seda Özay

sedaozaycinar

Seda Özay Çınar Kalbimin Not Defteri'nde KONUK YAZAR... Ayrıntılar için tıklayınız.

buton2

Yalçın Alaca - Kanalturk Radyo

Bölümler - Süper Dj

Kalbimin Not Defteri / SÜPER DJ / Yalçın ALACA

 

Kalbimin Not Defteri’ne ikinci kez konuk olan ilk radyocu… Sana soracak çoook sorumuz var.

 

“Yalçın ALACA”

 

yalcinalaca1Mehmet Gürsöz; Yalçın Alaca… Radyocuların ve uzun zamandır seni dinleyenlerin, son zamanlarda konuştuğu tek insan… Öncelikle yeni radyon hayırlı uğurlu olsun. Mutlu, mesut musun?

Yalçın Alaca; Rica ederim. Öncelikle çok teşekkür ederim. Şu anda Mutlu ve Mesut durumdayım. Herhengi bir problem yok.

 

Mehmet Gürsöz; Bu sektör öyle uzaktan görüldüğü kadar kolay değil. Ve her insanın seçebileceği, hatta yapabileceği bir meslek değil. Nasıl oluştu bu fikir sende. Mahallede top oynayanlara spikerlik yaparak, ya da ayna karşısında tarağı kendine mikrofon sayarak başlamadı sanırım bu arzun?

 

Yalçın Alaca; Zonguldak’tayken İstanbul radyolarını dinlerdim ve ben müziği çok severim. En ufak bir yaparken bile müzik mutlaka açardım. Her zaman bende bir merak olmuştur yayıncılık. Sonrasında Zonguldak ta açılan yerel radyolar sayesinde bu başladı. Sadece Cuma günleri “Cuma Gecesi Sohbetleri” adı altında bir programım vardı. Sonrası malum zaten.)

 

Mehmet Gürsöz; Zonguldak’ın yerel radyosunda başlangıç vermiş, yolu bir çok ulusal radyodan geçip Kanal Türk’e kadar uzanmış bir hikâyen var. Kaç yıl oldu bu meslek, nelerle karşılaştın. Mesela haksızlığa uğradınhiç?

Yalçın Alaca; Meslekte 18. Yıla girdim. Kimilerinin zevk olarak yaptığı bu işle ben  ekmek paramı kazanıyorum. Zonguldak’tan İstanbul’a ilk geldiğim senelerde ilk defa çalışan insanların çıkarıldığını görünce çok şaşırmış, üzülmüş hattayalcinalaca4 korkmuştum. Böyle şeyler yaşanıyormuş dedim profesyonel hayatta. Bu beni çok etkilemişti. Kurban edilecek koyun gibi herkes kendi sırasını bekler oldu.Ne kötü bir bekleyiş. Haksızlığı kim uğramaz ki hayatta ama annemin bana öğrettiği bir sözle hep göğüs gerdim. SANA TAŞ ATANA SEN EKMEK AT derdi. Hep böyle yaptım. Haksızlık kader olsa da boyun eğdik.

Mehmet Gürsöz; Birde Radyo D geçmişin var artık. Çok uzun bir zaman dilimi olmasa da kulaklarımıza, ruhumuza orada eşlik ettin kısa bir süre. Uyumu çok yüksek olan bir yapının olduğunu biliyorum. Yani seninle anlaşamayacak bir yöneticinin ya da ekip üyesinin bu dünyada olmadığını bile düşünebilirim. Peki, ya bu hikâyen. Ayrılığın şok etkisi yarattı bizde. Teklif mi geldi, terfi mi söz konusu olan?

Yalçın Alaca; Evet. Radyo D keyifli bir dönemdi. Zaten piyasadan tanıdığım herkes oradaydı. Yabancılık çekmedim. Bazen Mehmet’cim bir kan değişikliği gerekir kimi dönem. Bunu ya sen istersin yada istetirler. Radyo D’de bunu ben istedim. Oradayken görüşmeler vardı ama kesinlik yoktu. Sonra ki zamanda kesinleşti. Teklif gelmişti. Değerlendirdim.

 

Mehmet Gürsöz; Aslında ben her şeyi bilenim. Ki kendimi şanslı hissediyorum. Sanırım KanalTürk’ile anlaştığını duyurmadan önce bu konuyu ilk bilenim diye övünüyorum kendimle. Şimdi ki radyo yayınını dinlediğimde seni biraz daha enerjik, cıvıl cıvıl duyuyorum. Gerçek anlamda deşarj oluyorum. Bu formatta seni dinleyenler sende yeni olarak neyi bulabilecekler?

Yalçın Alaca; Kanalturk dinleyici ile iletişime önem veren bir radyo. Robot yayıncılar yok. Yayınların içerisine dinleyicileri de katıyor bu yüzden dinleyicilerimle her an karşı karşıya kalabiliriz. Bunun yanı sıra şarkı yelpazesi geniş bir radyo. Birçok radyoda duyamadıkları şarkıları bile dinleyebilirler. Sürprizlerle dolu bir radyo.

 

Mehmet Gürsöz; Birde duyduğumuz şarkılar, bu radyonun müzik anlayışı biraz farklı gibi. Yani şarkı geçişleri, eski yeni harmanlanmış bir liste ve doyum olmayan kısa anonslar. Format yayıncılığı denen şey bu olabilir mi?

Yalçın Alaca; Her döneme damgasını vurmuş şarkılar var Kanalturk’te. Her yaşta dinleyicinin rahatlıkla dinleyebileceği şarkılar yer alıyor. Anonslar çok kısa değil ama yerinde anonslar. Aslında format yayıncılığın biraz light hali bu. Katı bir format yayıncılığı yok. Bu da en güzel tarafı.

 

Mehmet Gürsöz; Yıllardır bu piyasanın içindesin ve piyasanın bilinenlerindensin. Peki, bu sektörde çalışan kişileri nasıl tanımlarsın. Bu işi yapanlar nasıl olmalı, nasıl davranmalı.

Yalçın Alaca; Bu işi yapanlar önce meslektaşlarına saygılı olmalı. Hepimiz aynı işi yapıyoruz. Yani mikrofona konuşuyoruz. Yapılan en ufak hata, söylenen yanlış bir söz bizi vezir de edebilir rezil de. Canlı yayında bunun telafisi yok. Bu işi yapanlar da devamlı kendilerini yenilemeli ve gündemi hep takip etmeli. Boş olmamak lazım.

yalcinalaca3Mehmet Gürsöz; Aslında sana bu soruları hazırlamadan önce eşin, Ayşe GÜLER ALACA ile telefonda konuştum sana ne sorsam diye… keşke sormaz olaydım, Onu sevip sevmediğini, pişman olup olmadığını, dünyaya tekrar gelsen yine onunla evlenip evlenmeyeceğini sormamı istedi… Ben olayı biraz daha genelleyip şunu sormak istiyorum sana, hayatında eksikliğini hissettiğin bir şey var mı? Ya da şunu da yapsaydım keşke dediğin bir şey?

Yalçın Alaca; Ben aslında birçok erkeğe göre geç evlenen biriyim. 32 yaşımda evlendim. Birçok erkek 22-25 yaşında evleniyor. Ben Ayşe’yi daha önce tanısam bu kadar beklemezdim :) Keşke daha erken çıksaydı karşıma. Hayatımda eksikliğini hissettiğim şeylerden biri üniversiteyi 2.sınıfta terk edip askere gittiğim için okulu bitiremem olmuştur.

Mehmet Gürsöz; Muhteşem bir oğlun var Sarp Adin, onunla iyi anlaşıyorum, zaten yaşıt sayılırız. Sorum şu; günün birinde baba bende senin gibi radyocu olmak istiyorum derse ona ne gibi tavsiyelerde bulunursun?

yalcinalaca2Yalçın Alaca; KENDİNİ ATEŞE ATMA DERİM :)

Mehmet Gürsöz; Mesela şunu ünlü radyocularda hep merak etmişimdir. Yolda yürürken, otobüste, markette, bankada ya da herhangi bir yerde sesini tanıyıp da deşifre olup olmadığın, olduysan da başına gelen enteresan hikayen?

Yalçın Alaca; Birgün yeni aldığım cep telefonumun gprs ve mms ayarlarını yaptırmak için aradığım Gsm operatörün müşteri hizmetlerinde konuştuğum bir bayan beni tanımıştı. Şaşırmıştım. Sonrası işler çok kolay oldu. Ayarlar hemen telefonuma geldi.

 

Mehmet Gürsöz; Birde yayın esnasında başa gelen traji komik şeyler vardır. Kah güldürür, kah terletir. Var mı böyle anlatabileceğin bir hikayen?

Yalçın Alaca; Aslında her zaman bunu yazıyorum ama çok komik gerçekten. Yerel radyo zamanı ön görüşme yapmadan canlı telefon bağlantısı alırken annemin beni stüdyo telefonundan arayıp canlı yayında eve gelirken ekmek alır mısın demesi beni koparmıştı.

 

Mehmet Gürsöz; Aslında sana günün en zor sorusunu soracağım… Evli, Mutlu ve Çocuklusun. Eşinde bizim sitemizde yazar ve biz seni çok iyi tanıyoruz. Eşinin de bizim yazar kadromuzda olduğunu düşünerek :) bize bir aşk tarifi yapar mısın? Nedir bu aşk, adama ne yapar. Nasıl çarpar?

Yalçın Alaca; Aşk her zaman el ele tutuşmak, omuz omuza olmak, kimi zaman görmemek, duymamaktır ama hep saygılı olmaktır.

 

Mehmet Gürsöz; Dinleyicilerinin seni takip edebileceği sosyal paylaşım sitelerinde bulunuyor musun? Sana nasıl ulaşabilirler?

Yalçın Alaca;Vallahi Sosyal paylaşım benden sorulur diyecem, benden iyisi de çıkabilir.

 @YalcinAlaca (Twitter)  YalcinAlaca(Facebook) ,YalcinAlaca(foursquare) ve son olarak YalcinAlaca(Google+)

 

Mehmet Gürsöz; Son olarak Kalbimin Not Defteri hakkında ki düşüncelerin. Bizi nasıl yorumlarsın?

Yalçın Alaca;  Devamlı gelişen ve ekibine iyi kalemler ekleyen bir site. Mutlaka ziyaret edilmeli. Köşe yazılarının okunması gerek. Başarılar dilerim.

Yorumlar  

 
+2 #5 simge Sezen 26-01-2012 05:09
Yalçın abiiim süperdir çok güzel bir röportaj olmuş keyifle okuduk ..:))
Alıntı
 
 
+2 #4 ceren arkaz 25-01-2012 09:56
Yalçın abi de ayse ablada bitanedir ;)))) cok keyifli bir roportaj olmus...
Alıntı
 
 
+2 #3 beyza 25-12-2011 16:00
bence çok keyifli bir söyleşi olmuş:) sevgılı yalçın alacanın değerli eşi ayşenın
meslektaşı mesaı arkadaşı olarak keyıfle okudum..eşlerin birbirlerine destek olma anlamında 2 güzel örnektir onlar...yayıın hayatınızda başarılar dılerım...sevgılerımle
Alıntı
 
 
+2 #2 Eminishh 03-09-2011 00:10
Süper ikili Mehmet ve Dj Yalçınnn=))) Keyifli, okumaya doyulmayan, uzun uzuuun çok güzel bir sohbet olmuş... Dj Yalçın, gerek özel hayatı olsun gerek iş hayatı kaliteli, dürüst, sempatik, güler yüzlü, insan gibi bir insan. O nereye biz oraya ;) Teşekkürler sohbet için!
Alıntı
 
 
+1 #1 KEVSER 02-09-2011 13:53
Emeklerinize sağlık abi yeni radyomuz hayırlı olsun tekrardan keyifli bi röportaj olmuş belli ayrıca Ayşe ablayıda senide sarp adini de ailemden birileri gibi görüyorum başarılar mutluluk bütün güzel olan herşey sizin gibi gönlü güzel herkesi bulsun SAYGILAR...
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

(0 - user rating)

seda2

 

SEDA ÖZAY'LA

Aşk Mektupları

SON YAZILARIMIZ

Web Dizayn

Copyright © 2009-2016 KalbiminNotDefteri.com Tescilli Markası ve İnternet Sitesi ile Tüm Hakları Saklıdır. Web Designer By Dogan
Eposta - Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız
Facebook'ta bizi takip edin